CESTOVÁNÍ KAVÁRNY ŽIVOT

Za designem a kávou do Prahy

Krásný den všem! Pokud si dobře vzpomínám, bylo to začátkem července, co jsem naposled bloudila ulicemi Prahy a taky štěstím plakala na koncertě Eda. Naplánovat a uskutečnit další výlet do našeho hlavního města se mi podařilo minulý víkend. S Natálkou jsme totiž vyrazily na Designblok a samozřejmě jsme se nemohly ošidit ani o návštěvu kaváren.

První věc, kterou jsme se po příjezdu rozhodly udělat, bylo dopřát si snídani v Chloé café. O princeznovské Chloé a jejich květinové stěně jsem na blogu už jednou psala a od té doby se stihla přestěhovat do nových prostorů na Senovážné náměstí.

Zaplnily jsme bříška smoothie bowls a kávou z jejich nabídky podzimních speciálů. Smoothie bowls super, ale v Praze můžete jít jinam za lepší kávou. I atmosférou. Chloé je zkrátka instafriendly místo, kde se každej chce HLAVNĚ vyfotit. Navštívila jsem ji už potřetí, protože se mi líbí, jak je dívčí, růžová a květovaná. Tomu konceptu fandím. Ale stejně ve mě nakonec převládá zklamání. Achjo, proč je tak rozporuplná.

Druhou zastávkou na kafe byla Café Jedna ve Veletržním paláci, budově Národní galerie.

Kde jsme ochutnaly výborný cappuccino a bananabread! Budu ho muset vyzkoušet upéct doma.

Rozhodně doporučuju návštěvu! Kavárna je hodně prostorná a funguje na selfservis. Myslím, že jak na dlouhej pokec s kámoškou tak na práci ideální. Oproti Chloé místo, kde se prostě cítíte v pohodě. Jsem ráda, že jsem mohla poznat nový super podnik.

Jedna sídlí asi pět minut chůze od Výstaviště, kde probíhal Designblok.

Obhlédly jsme vystavující, zkoukly přehlídku a pádily zpět do města.

Toulaly se v centru.

Jakmile nám vyhládlo, zapadly jsme do kavárny Elektric kousek od Václaváku. Pohankové gnocchi s dýňovou omáčkou byly skvělá volba!

Potom jsme se ještě mrkly po obchodech a běžely na vlak domů. Úplnou náhodou jsem ve vlaku seděla naproti slečně, kterou jsem asi měsíc předtím potkala na piknku Anet Synkové. Jak je ten svět malej.

Doufám, že se vám článek líbí a těšte se na další. Začínají mi týdenní prázdniny a nemůžu se dočkat až si odpočinu a vyrazím na nějaký výlet. Třeba zase do Prahy. Mějte se nádherně! M.

1 thought on “Za designem a kávou do Prahy”

  1. Pingback: 2019 - valenci.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *