CESTOVÁNÍ KAVÁRNY

Na skok v Praze – Vnitroblock a Blanka Matragi: Timeless

Ahojky, na Instagramu jste si odhlasovali, že chcete článek o naší sobotě strávené v Praze. Jsem ráda, že vás zajímá, jak jsme se měli. Navštívili jsme dvě naprosto skvělý místa! Jaká?

Samozřejmě jsme na našem výletu nemohli vynechat návštěvu kavárny, a která se stala vyvolenou? Vnitroblock. Nejedná se pouze o kavárnu, ale součástí je například Footshop, PidiKino, taneční studio a spoustu dalšího. Připravují i květinářství. Je to takový multifunkční prostor, který byste našli na adrese Tusarova 791/31 v Praze 7, Holešovicích. Tenhle podnik znám hlavně ze sociálních sítí, protože je opravdu zajímavý, hodně instafriendly a oblíbený pro různé akce a setkání.

Vnitroblok (4 of 19)Vnitroblok (3 of 19)IMG_7206Kafe o jedenácté.

IMG_7202IMG_7209Snídaně je základ dne♥ I když v našem případě spíš brunch.

davKafíčkování jsme využili pro setkání s mojí kamarádkou Lilli a Dannym a společně prokecali asi dvě hodiny… A věřím, že bychom tam vydrželi ještě mnohem déle, ale bohužel nás tlačil čas.

IMG_7213Momentálně stěny Vnitroblocku zdobí výstava dřevěných ilustrovaných hlav a figur s názvem Not Good Enough od talentovaného ilustrátora a grafického designéra Marka Ehrenbergera.

IMG_7215Byli jsme vážně nadšení. Ve Vnitroblocku vládne perfektní atmosféra, jídlo i pití dobré. A já ocenila ještě jednu věc: větší prostory = větší soukromí. V kavárně se objednává i čeká na objednávku na baru, takže jsme si pak našli místečko a nebyli nikým rušeni. Kromě kluka, který rozvážel omelety na longboardu. V některých podnicích mám ráda přátelský přístup a ochotu starat se, ale tady jsem uvítala, že byl jakýsi odstup, jak se strany obsluhy, tak ostatních návštěvníků, protože stoly jsou umístěné poměrně daleko od sebe. Celkové zařízení v industriálním stylu hodnotím skvěle. Na druhou stranu, někomu by se to mohlo zdát příliš neútulné nebo neosobní.

IMG_7219IMG_7221Umění na každém kroku. Díra do kavárny je prý cool. Ale nemyslím si, že víc než, když omeleta přijede na longboardu.

Vnitroblok (9 of 19)Vnitroblok (17 of 19)IMG_7223Vnitroblok (19 of 19)IMG_7227Po opuštění Vnitroblocku jsme zamířili na náměstí Republiky do Obecního domu, kde právě probíhá výstava Blanky Matragi: Timeless. K vidění je expozice mapující její kariéru. Od kolekcí šatů, přes šperky a výšivky, až ke sklu a porcelánu nebo grafikám.

IMG_7229Vevnitř byl zákaz fotit, takže pokud by vás výstava zajímala, můžete si taky udělat příjemný výlet do Prahy(rozhodně doporučuju!) nebo mrkněte na Instagram @blanka_matragi_exhibition. Mě nejvíce zaujala nádherná kolekce svatebních šatů. Z ostatních byly úchvatné například šaty inspirované Tančícím domem nebo klávesovou hudbou. Oldovi se líbily šperky a fotografie modelek, které působily prostorově.

Doufám, že se vám článek líbí a inspirovala jsem vás k návštěvě ať už Vnitroblocku nebo výstavy Blanky Matragi. Mějte se krásně! ♥K.

1 thought on “Na skok v Praze – Vnitroblock a Blanka Matragi: Timeless”

  1. Pingback: 2019 - valenci.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *