ŽIVOT

Víkend plný designu a kávy

Ahoj! Po dlouhatánské době vítejte u nového článku, dokonce na nové doméně valenci.cz. Doufám, že se vám nový blog zalíbí a budete se rádi vracet! Ráda bych vás dnes vtáhla do mého víkendu, který byl nabitý k prasknutí designem a kávou.

Už je tomu čtrnáct dní, co jsme se s Oldou a Petrou sešli v Bochnerově paláci, kde se konal festival Brno Design Days.

Výstava projektů.

DBB není jen o vystavování designerských výtvorů, ale taky o předávání zkušeností, povídání svých příběhů, inspirování se, a proto byly v programu zahrnuty bloky talků a workshopů s několika zajímavými lidmi z různých koutů designu i světa. My jsme si poslechli přednášky Michala Vlčka, designéra působícího v automobilovém průmyslu, Davida Krátkého o Woltu a Lukáše Látala o 4pokojích. Protože miluju kavárny, talk Lukáše mě zvlášť zaujal.

Nechyběl ani BAR.

A na co jsem se na BDD nejvíce těšila? Přece módní přehlídky! V pátek se předvedli Ekotextil design SŠUD Brno, Romana Lidiaková z ADO- Ateliér design oděvu, Marie Mukařovská Dress a Hana Kubešová.

Po přehlídce hurá domů nebo na párty.

Sobotu jsme se s Petrou rozhodly odstartovat pořádnout snídaní a měly jsme štěstí, protože SKØG pořádal dýňový brunch. Pěkně jsme se nadlábly jejich dýňovými gnocchi s lištičkami.

SKØG je láska.

Hrníček kafe ve Skogu nám nestačil, takže další zástávkou byl Týden kávy. Týden kávy oslavuje Mezinárodní den kávy, skládá se z trhů, cuppingů, různých přednášek, baristických show a je do něj zapojena spousta kaváren.

Další místo, které ten víkend stálo za návštěvu, byl Meet Papír v Tržnici. Tady se k nám připojil Olda a mohli jsme spatřit skvělé práce českých designérů, kteří vyrábí z papíru všechno možné – diáře, sešity a jiné zápisníky, nálepky, záložky atd…

Byla bych schopná tam utratit milion, protože tolik promyšlených roztomilostí, co bylo k vidění! Třeba právě tenhle diář dovedenej k dokonalosti.

Moje poslepu vylosovaná kartička. Co mi má asi naznačit?

Protože holky z A Cup of Style tvoří nádherný diáře, samolepky, plánovače, sešitky, na Meet Papír se přijely taky ukázat. Lucku jsem zase hrozně ráda potkala! Dokonce si mě pamatovala z jejich brněnského workshopu blogování, odkud jsem odcházela rozhodnutá, že do toho jdu.

I tady byla možnost dozvědět se něco nového a zúčastnit se workshopů – jak si psát deník, zachytit nápady pomocí myšlenkové mapy, vytvořit vlastní plakát… Já si vybrala tvoření nástěnky vizualizací.

  • zavřete oči a představte si sebe za 5/10 let (Co chcete dělat? Jak se chcete cítit? Ideální životní styl? atd.)
  • zapiště si, co jste viděli
  • najděte a vystříhejte obrázky, které vaši představu vystihují
  • vytvořte z nich nástěnku – nalepte si je na papír, klidně něco dokreslete nebo vyměnte cizí obličej za svůj(nejlépe z fotky, kde jste usměvaví a šťastní)
  • pověste ji na místo, které máte často na očích

Utíkejte tvořit!

Druhý večer na Brno Design Days.

Sobotu jsme zakončili přehlídkou, kde své oděvy představily Theó x Světlana Kulíšková Ruggiero, BIELLA x Queen’s Wood Studio, Aleš Hnátek z UMPRUM a A-lab Milano. A-lab Milano byl můj favorit.

Neděle už byla jen ve znamení práce na blogu a mám velikou radost, že je konečně venku. Těším se na vás u příštího článku! M.

1 thought on “Víkend plný designu a kávy”

  1. Pingback: 2019 - valenci.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *