KAVÁRNY

Objevuji s Petrou – kavárny v Prostějově a Olomouci

Na jarní prázdniny jsem měla jasnej plán, a to rozšířit si obzory o další podniky. Petra je velkej znalec českýho i zahraničního kavárenskýho prostředí, takže úžasnějšího parťáka si nemůžu přát. Původně jsme chtěly poznávat krásy a chutě kávy Ostravy, ale protože máme obě plný zuby štrachání se autobusem i vlakem – já z Maďarska a Petra z Malty, rozhodly jsme se pro menší trip. Olomouc mě okouzlila už minulý rok, když jsme se s Petrou toulaly jejími krásnými ulicemi, při výletu do kaváren Kafe jak Lusk a Berry Blue. Mezi Brnem, Prostějovem a Olomoucí jsou super spoje. Jako jednodenni výlet s kámoškou nebo drahou polovičkou moc doporučuju. A doufám, že v článku najdete inspiraci, kam se jít nalít kávou, zahnat hlad nebo chuť na sladký.

KAVÁRNA CANALL

V Prostějově byla našim cílem kavárna Canall, kde na nás hned po příchodu dýchlo teplo kamen, kouzlo stylovýho vintage inteiéru a vůně kávy. Usadily jsme se, objednaly kapůča a neodolaly ani dortíkům. Petra si svůj brownies dort s citrónovým krémem pochvalovala. Můj čokoládovobanánový Míša byl taky super. Užívaly jsme si pohodový dopoledne nad hrnkem našeho oblíbenýho nápoje, snídaly dortíky a klábosily. O životě. Přátelství. O všem. Kdybych tenkrát dala přednost umělecký škole v Prostějově, byla bych tu zalezlá snad každej den!
A mimochodem do kavárny je začleněn butigue, a k zakopení je vlastní merch kavárny. Celej koncept dokazuje, že tohle místo tvoří kupa kreativních lidí, což je skvělý!

LONG STORY SHORT

Jakmile nás vlak vyklopil v Olomouci, zamířily jsme do kavárny Long Story Short, která je součástí hostelu. Budova nese historický ráz. Hodně cihliček, trocha břečťanu. Vevnitř je ale zařízená nadčasově a poměrně stroze – a já strohý interiéry dost můžu. Usedly jsme na koženou sedačku a v mžiku jsem byla ve svým klidným kavárenským moodu. To mám na válení se po kavárnách nejradši. Odpočinek. Zastavenej čas. Se skvělou společností Petry. Popíjela jsem tu svoje první chai latte. Dobrý, ale hned mi bylo jasný, že zůstávám milovníkem obyčejnýho cappuccina a latte. Hummus byl naprosto vynikajíci! Skvěle ochucenej. Vždycky, když jím hummus, vzpomenu si, jak jsem ho připravovala v létě v Ateliéru. Cizrna po celý kuchyni. Na tričku. Ve vlasech. Víckrát jsem ho odmítala dělat. Long Story Short je super navštívit i v létě – maj totiž boží zahrádku. O důvod víc se vrátit.

Výlety po kavárnách s Petrou miluju! Jakmile odmaturuju, budem se potulovat po světě častěji. Hrozně se těším. Mějte se. M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *