ŽIVOT

Bydlíme #1 – stěhování a inspirace

Měli jsme štěstí. Dokonale si dokážu vybavit všechny pocity, co se ve mě odehrávaly. Prvotní strach i nadšení od chvíle, co jsme se o stěhování dozvěděli, přes hledání bytu až po moment, kdy jsem do něj poprvé vkročila.

Přítel bydlel v Brně ve studentském bytě s kamarádem a já ho vždy od pátku do neděle navštěvovala. Byl to jeden z víkendů, kdy venku doznívala zima, když z Oldy vypadlo: ,,Majitel se mnou chtěl mluvit. Budeme se muset stěhovat.“ Seděla jsem na posteli s otevřenou pusou. Napadalo mě plno otázek: Co budeme dělat? Půjdeme už bydlet sami? Kam vůbec? Co spolubydla? Cítila jsem špetku strachu a zároveň velký nadšení! Ani ne pět minut po tom šoku jsem si v hlavě představovala, jak brouzdáme uličkami Ikei a užíváme si zařizování, vybírání nového nábytku a dekorací. Už od dětství jsem zbožňovala vymýšlet změny svýho pokojíčku, nutno přetlačit stůl i skříň do jinýho koutu místnosti. Obrázky zaťukat jinam. Atd. Prostě mě bavilo si se svým růžovým světem hrát. A baví mě to do teď. Vlastně jsem i studentka designu interiéru.

Nakonec jsme se oba shodli, že bychom uvítali bydlení ve dvou. Už doopravdický. Hledání nového ideálního bytu nebylo nijak dramatický. Měl být malý, blízko centra, nejlíp i kousek od práce, za měsíční cenu, která se dá zvládnout. Našli jsme ho brzy a hned ho vzali. Jakoby z nebe spadl. Olda náš nový brněnský byteček viděl naživo dřív než já, ale vždycky mi v chatu přistála nějaká fotka. Například, když vyblýskl výhled na město z pokoje, seděla jsem ve školní lavici a měla chuť začít radostí skákat a křičet!

Pátýho dubna jsem do něj vkročila poprvé. Na svoje osmnáctý narozeniny. Byly jedny z nejkrásnějších. Na to období vzpomínám jako na jedno z nejhezčích v životě. Mohla jsem ze srandy všem říkat, že jsem od přítele dostala novej byt. Moje první dojmy a projev vypadaly asi takhle: Panebože, máme obrovskou skříň přes celou chodbu s velikánským zrcadlem! Malou minimalistickou kuchyň! Žádný škaredý obklady! Pokoj čistě bílej s neutrální béžovou plovoučkou! Žádná divná žlutá nebo zelená výmalba! Moderní koupelna s velkou sprchou! A ten výhled, o kterým se mi ani nesnilo! TADY SE NÁM BUDE LÍBIT! V obou překypovala radost a čekalo nás zařizování…

Co chceme? Minimalismus. Jednoduchost, čisté tvary, neutrální barvy. S bílou v převaze, abychom tak malý byt nepotopili tmavými barvami. Jen pár roztomilých dekorací, nic přehnaného. Ze starého bydlení jsme si vzali matraci, polštáře a přikrývky, jednu skříňku, pár věcí do kuchyně. A začalo to, na co jsem se těšila jako dítě na Vánoce. V první řadě HLEDÁNÍ INSPIRACE…

Zdroj všech obrázků: Pinterest

Doufám. že se vám článek líbí a jste rádi, že jsem vám trošku přiblížila svoje soukromí. U dalšího článku Bydlíme #2 se podíváme, co jsme vybrali. M.

1 thought on “Bydlíme #1 – stěhování a inspirace”

  1. Pingback: 2019 - valenci.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *