CESTOVÁNÍ JÍDLO KAVÁRNY

Autumn friday in Prague

Ahoj! Taky si užíváte tyhle nejkrásnější podzimní dny, kdy svítí sluníčko a listy stromů hrají nádhernými barvičkami? Byla by škoda je nevyužít na nějaký výlet!

S Aničkou jsme před skoro dvěma lety opustily intr (vážně to tak letí?), kde jsme společně bydlely, a s tím skončilo naše každodenní plkání o všem a o ničem. Slíbily jsme si, že čas od času společně něco podnikneme a při pátku jsme vyrazily do Prahy. V článku najdete tipy na kavárny a další místa, která v našem hlavním městě navštívit.

Pardubice a Brno se sešly na nádraží v Praze a rovnou jsme procházkou zamířily na snídani. Sluníčko pomalu vycházelo a pražské ulice byly ještě po ránu poloprázdné, nádhera.

Vybraly jsme Mistral Café, okouzlil nás totiž na instagramu svým interiérem a nabídkou snídaní. Pochutnaly jsme si tu na grilovaném toustu s čedarem, goudou a šunkou a limonádou s čajem. Bylo to hrozně dobré!

Když jsme spokojeně opustily kavárnu Mistral, dohodly jsme se, že jsme dlouho nebyly doslova “turistky.” V davu na Karlově mostě jsme se mačkaly naposled někdy před pandemií. Vydaly jsme se tedy přímo tam. Při toulání se centrem jsme neminuly ani nejužší uličku v Praze.

Pak nás přepadla chuť na kafe a tak jsme pokračovaly do další kavárny – Mazelab. První dávku kofeinu jsme doplnily pomocí flat white a obdivovaly výjimečné prostory kavárny.

Hlavním zaměřením Mazelabu je příprava kávy, takže něco velkého na zub tu nehledejte. Hned vedle je ale Antonínovo pekařství s nabídkou skvělého pečiva. Vybraly jsme citronový chlebík, vzaly si ho s sebou a procházkovaly až na Letenské sady, kde jsme si uspořádaly menší piknik. Podzimní atmosféra tomu dávala úplně novou úroveň. A my si neustále povídaly a povídaly. Anička je přesně ten člověk, se kterým mám pocit, že jsme spřízněné duše.

Potom, co jsme prošly Letenské sady sem a tam a nabažily se výhledu na celou Prahu, naše kroky směřovaly do další kavárny – Letky. Tady jsme si obě prosily latté s sebou. Ale vůbec se nám nelíbilo, že zákazníky, kteří chtějí kafe s sebou, včetně nás, vykazují čekat do předsálí. Chápeme proč, ale jde o to požádat i mileji.

Z Letné jsme se zase pěšky přesunuly zpět do centra a naší poslední zastávkou výletování po Praze byla kavárna Neustadt.

Odtud jsme se začaly přibližovat hlavnímu nádraží, protože návrat domů se neodvratně blížil. Celý den utekl rychle až nám to bylo líto. Nemůžu se dočkat našeho dalšího setkání a jak opět povedeme povznášející konverzace! Díky Aničce, že mi řekla, že bych měla zase napsat článek na blog 🖤

Mějte se krásně! M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *